espati.lv

5 filmas lietainām VASARAS dienām

5 filmas lietainām VASARAS dienām

Autors: Dagne Striķe
Foto: bigstockphoto.com
2017. gada 28. jūlijs

>   Izdrukāt
>   Nosūtīt

Jāatzīst, šī vasara nelutina ar saulainām un siltām dienām, tomēr laikapstākļi noteikti nav šķērslis kvalitatīvi pavadītam laikam, vai ne? Tomēr esam piedzīvojušas dienas, kad nevēlamies nodoties aktīvai atpūtai un, ja pavisam godīgi, nevēlamies pamest arī gultu. Esam atlasījušas 5 noskaņu filmas lietainām dienām, kuru sižets, aktieru saspēle, skaņu celiņš un vizuālie risinājumi ļaus piemirst par nelāgajiem laikapstākļiem aiz loga un aicinās ļauties filmas valdzinājumam.

 

Iesācēji / BeginnersFilma, par kuras sižetu atliek vien saldsērīgi pasmaidīt, tāpat kā aktrises Mélanie Laurent šarmantais akcents raisa smaidu. Melanholijas, nepārejošu jūtu un cilvēcības piesātināts stāsts, kuru caurvij patiesi gaišs vēstījums – neatkarīgi no situācijas un apstākļiem, dzīvi var sākt no jauna vienmēr. Filma, kas burtiski pamodina vēlmi izgaršot dzīvi pilnībā, pat ja šķiet, ka virs dzīves debesīm ir savilkušies visdrūmākie mākoņi.

 

Brokastis Tifānijā / Breakfast at Tiffany’s

Godalgotā kino klasika, kura liekus komentārus neprasa - to nekad nav par vēlu noskatīties pirmo reizi – vai arī tieši otrādāk – ir vērts noskatīties vēl vienu reizi, lai arī sižets ir zināms no galvas.

 

Pagājusī nakts / Last NightFilmu lieliski raksturo vārds ‘spriedze’, kura gan ir eleganti iesaiņota, tomēr lēnām un nenovēršami pieaug ar katru minūti; spriedzes pirmavots ir varoņu izvēles, par kurām nevilšus aizdomājas arī skatītāji.

 

Pusnakts Parīzē / Midnight in Paris

Vudija Alena prasmes piešķirt filmai autentisku noskaņu ar jūtamu devu ironijas, ir apbrīnojama. Arī Pusnakts Parīzē aicina mazliet paceļot laikā un telpā, pasmaidīt par cilvēkiem reizēm piemītošo mietpilsoniskumu un ilūzijām, kuras traucē saskatīt realitāti.

 

Manas melleņu naktis / My Blueberry NightsDžūda Lova smaids, Natālijas Portmanes dedzīgums, Noras Džonsas samtainais vokāls, kas vēl ilgi paliek atmiņā pēc tam, kad pēdējais akords ir izskanējis un filmas titri – izdzisuši…Filma, kura atgādina mazliet piebremzēt ikdienas skrējienu un novērtēt arī šķietami mazus sīkumus.  

 Saistītie raksti

Šodien espati.lv kino kritiķi - no eņģeļiem un dēmoniem līdz nimfomānei

espati.lv kino kritiķi. Sirdsapziņu meklējot

espati.lv kino kritiķi. Beidzot klāt Eņģeļi un dēmoni!

espati.lv iesaka pasākumus no 5. - 11. martam

Kļūsti par espati.lv kino kritiķi!Pastāsti draugiem: draugiem.lv twitter.com twitter.com

> Komentēt

kontakti    |    reklāma    |    espati.lv    |    kļūsti par autoru    |    saistību atruna